1 Ocak 2018 Pazartesi

Medya Uydu Haberleri

Medya Uydu Haberler..TRT 2

Kanalımız 22.02.2019 tarihinde Saat 20:00'de yayına başlıyor.
Kanalın içeriği;
Kültür,Sanat,Tarih,Klasik Müzik Konserleri,Ödüllü Festival Filmleri,Western Kuşağı vs.
Kanalımız Türksat 4A Uydusundaki 11.958 frekansındaki TRT Okul kapanmak suretiyle aynı frekanstan HD olarak yayına başlıyacak. Aynı zamanda Digitürk,D Smart,Tivibu,Turkcell TV Plus,Teledünya,Vodafone vs platformlarda HD olarak yayında olacak.
iyi seyirler.İspanya LaLiga 2 Maçları YouTube Üzerinden Şifresiz

La Liga’dan devrim gibi karar! La Liga Maçlar YouTube’da
La Liga, hafta sonu oynanacak profesyonel maçlarla ilgili önemli bir karara imza attı. La Liga'dan yapılan açıklamada İspanya 2. Ligi'nde oynanacak tüm maçların YouTube'da yayınlanacağını açıkladı.
La Liga’dan yapılan açıklamada hafta sonu İspanya 2. Ligi’nde oynanacak maçların YouTube’daki resmi kanaldan ücretsiz olarak yayınlanacağı belirtildi. Mücadeleler 150’nin üzerinde ülkeden ücretsiz olarak takip edilebilecek.
Yapılan açıklamada ”YouTube’daki resmi LaLiga kanalı, uluslararası rekabet gücünü arttırmak için İspanya 2. Ligi’ndeki maçları canlı olarak yayınlayacaktır” ifadeleri kullanıldı. Bu karardan memnun olan İspanyol taraftarlar 1.Lig’deki maçların da youtube üzerinden yayınlanması için federasyona sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu.
İspanya 2. Ligi’nde bu haftanın maçları:
Cadiz – Granada
Albacete – Gijon
Deportiu – Numancia
Las Palmas – Osasuna
Mallorca – Deportivo
Ovieda – Tenerife
Cordoba – Majadahonda
Alcorcon – Almeria
Lugo – Extramadura
Zaragoza – Malaga

Avustralya Hyundai A-League Maçları Youtube Üzerinden Şifresiz İzlenebilecek

Avustralya Futbol Federasyonu, dünya çapında 19 yayıncı kuruluş tarafından 79 ülke/bölgede yayınlanmakta olan Avustralya Hyundai A-Ligi’ni daha fazla kitleye ulaştırabilmek adına, yeni sezona yeni bir strateji ile giriş yaptı. Federasyon yetkilileri, ilk kez hayata geçirdikleri uygulama ile yayın haklarının satılmadığı ülkelerde Avustralya Hyundai A-Ligi maçlarını Youtube ve Twitter üzerinden canlı yayınlıyor.
Avustralya Futbol Federasyonu CEO’su David Gallop, Avustralya Hyundai A-Ligi ve Westfield Kadınlar Ligi’nde yeni sezon için futbolseverlere çok daha geniş bir yelpazede yayın alternatifleri sunmayı amaçladıklarını söyledi.
Gallop, “Ligimizin yayın haklarını elinde bulunduran Fox Sports’un Avustralya futboluna olan güvenini hissetmek, bizi çok heyecanlandırıyor. Fox Sports’un A-Ligi’ndeki bütün müsabakaları yayınlama kararı almasından büyük memnuniyet duyuyoruz ve bu durum lig tarihinde ilk kez bu sezon gerçekleşiyor.”
“Yine bu sezon ilk kez hayata geçireceğimiz uygulamalardan birisi de her hafta bir müsabakayı şifresiz olarak ekranlara getirmek. Avustralyalı futbolseverler, Cumartesi günleri akşam kuşağında oynanacak olan karşılaşmayı Network Ten'in sağladığı imkan sayesinde şifresiz olak izleyebilecekler.”
“Avustralya futbolunun uluslararası pazarda tanınırlığını artırmak adına Youtube ve Twitter ile devrim niteliğinde bir anlaşma yaptık. Yayın hakkı satışının yapılmadığı ülkelerde, Hyundai A-Ligi ve Westfield Kadınlar Ligi maçlarının tamamı Youtube ve Twitter üzerinden canlı olarak izlenebilecek.”
Avustralya Hyundai A-Lig'nin yayın haklarıi, Türkiye'de hiç bir televizyon kanalı tarafından satın alınmış değil. Dolayısıyla Türk futbolseverler, A-Ligi maçlarını Youtube üzerinden şifresiz olarak izleme imkânına sahip bulunuyor. Avustralya Futbol Federasyonu'na ait Youtube kanalından yayınlanan maçların programına ise Spor Ekranı'ndan ulaşabilirsiniz.
Bereket Agri Test yayınında
Bereket TV'den 3. Kanal Bereket Agri.
Bereket TV, Bereket Hayvancılık kanalının ardından Bereket Agri'yi yayın hayatına başlatıyor.
Dünyanın ilk Tarım ve Hayvancılık kanalı olacak Bereket Agri Türksat uyduları uzerinden test yayınlarına başlıyor.Kanal Turkcenin yani sira bircok dilde yayin yapacak..
12380 V 27500 3/4
 
 
Türksat Şebeke Arama / Network Search) Frekansı
Türksat A.Ş. hizmet kalitesinin artırılması kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, mevcut şebeke arama frekanslarına (Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000) yeni frekanslar eklendi.
Bu yenilik kapsamında şebeke tarama hizmetinden faydalanmak için, bulunduğunuz kapsama alanına göre aşağıdaki tabloda verilen herhangi bir frekans kullanılabilecektir. Uydu alıcısının “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsünden, “Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametrelerini manuel olarak girilerek, “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir.
Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında ise yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır.


TRT 2 NİHAYET BAŞLIYOR!


TRT 2’nin yayın tarihi belli oldu, 22 Şubat’ta tekrar aramızda olacak. TRT 2, ‘Kültür’ kanalı olarak yeniden başlıyor.Geriye bir gidelim. Kanal, 6 Ekim 1986 gecesi yayına başlamış, AKM’de Emel Sayın, canlı yayın konseri gecenin sürprizi olmuştu. ‘Kültür  ve sanat kanalı TRT 2’ye ait aklımda kalanlar, mesela ‘mini dizileri’... Sonra, Sezen Cumhur Önal’ın ‘Müzik Yelpazesi’. Attila İlhan sohbetleri, Alin Taşçıyan’la Atilla Dorsay’ın film seçimleri... Ayrıca güzel konserler olurdu.      
TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Gençlere yönelik içeriği tanımlamak lazım, örneğin absürd komediler daha popüler olmayan içerikleri değerlendirmeyi düşünüyoruz” demiş. Yeni Şafak gazetesinde geçtiğimiz yıl İsmail Kılıçarslan aslında bu kanalın açılacağını ve başında kimin olacağını ilk yazan isimdi.
Yazısından da bazı ipuçları gelmişti. TRT 2’nin genel yayın yönetmenliği koltuğuna ise televizyon dünyasının tecrübeli isimlerinden Samed Karagöz’ün oturacağını söyledi ve onunla sohbetini yazdı. Yazıda, kanalda, klasik filmler, edebiyat uyarlamaları, festival filmleri ve Orta Asya filmlerin olacağı, her akşam iyi müziklerin yer alacağı da belirtilmiş.
Pink Floyd konseri bekleriz
Mesela, Pink Floyd konseri bekleriz. “Pozniak’taki etnik müzik festivalinden, Bosna’da yayınlanmış önemli bir kitaptan, Fas’ta düzenlenen ‘edebiyatımızda Türkiye’ toplantısından haberdar olmak istemez misin?” diye sormuş Samed Karagöz. Yani, canlı ve heyecanlı bir dünyada kültür turları da yer alacak. Beni kulağıma gelen, severek izlediğim bir müzik programının da bu kanalda başlayacağı yönünde... İzleyip, göreceğiz.
BİR ÖZÜR HOŞ OLURDU
Murat Özdemir’in ‘Yemekteyiz’de ne olduğu belliydi. Yetmedi, ‘MasterChef’e aldılar. Oradan da kovuldu. Ee biz yazdık, ‘vatandaş tehlikeli sularda’ diye... Sonra malum gelişmeler yaşandı. Mesela, TV8, bir özür dilese, hoş olmaz mı?
 
 

Kanal 15 Burdur

Kanal 15 Televizyonu, izleyicilerine daha iyi hizmet verebilmek maksadıyla 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren TURKSAT 4A Uydusu üzerinden yayın yapacak. Yayın gücünü artırarak kesintisiz hizmet vermek için frekans değişikliğine giden televizyon1 Şubat’a kadar mevcut frekans ve TÜRKSAT 4A uydusundaki yeni frekans bilgilerimiz olan Frekans: 12264 ,Polarizasyon: Vertical (Dikey) ,Symbol: 27500 ,Fec: 5/6 ayarları ile yayınını sürdürecek. 1 Şubat’tan itibaren sadece TÜRKSAT 4A uydus...undaki yayın hayatımıza devam edeceğimiz frekanslar tüm Smart Tv’ler, tüm akıllı cihaz ve android telefonlarla uyumlu çalışacak. Kanal 15’i izlemek için uydu yayın frekanslarınızı 1 Şubat’a kadar yenilemeniz yeterli olacak.
İŞTE YENİ KANAL 15 FREKANS BİLGİLERİ:
Uydu: TÜRKSAT 4A
Frekans: 12264
Polarizasyon: Vertical (Dikey)
Symbol: 27500
Fec: 5/6
 
Haber İstanbul
 
Yeni bir haber kanalı geliyor! Adı ne, kim yönetecek?
Yeni bir televizyon kanalı yayın hayatına başlıyor...
Haber İstanbul yayın hayatına çok yakında başlıyor. Haber İstanbul, çok farklı ve iddialı içeriğiyle tv dünyasına damga vurmaya geliyor. İstanbul içerikli ulusal bir kanal olmayı hedefleyen Haber İstanbul, Ocak ayında izleyicisi ile buluşacak.
Birçok önemli gazeteci ve televizyoncuyu bünyesine katan Haber İstanbul TV’nin Koordinatörlüğüne başarılı gazeteci Hülya Önce getirildi.
stanbul'u yaşayanların televizyonu: Haber İstanbul
Sadece İstanbul'da yaşayanların değil dünyanın neresinde olursa olsun İstanbul'u Yaşayanların ve Yaşatanların Televizyonu sloganıyla yola çıkan Haber İstanbul'un Genel Koordinatörü Hülya Önce, çok farklı bir kanal hazırladıklarını belirterek, "Biz farklı bir televizyon kanalı kurmak için yola çıktık. İlkeli, Seviyeli ve Tarafsız bir yayıncılık için Akılcı, Nitelikli, Bilimsel, Uzman ve Liyakatli kadrolar oluşturuyoruz." dedi.
Haber İstanbul, tecrübeli kadrosu ve zengin içeriği ile medya dünyasına farklı bir pencere açmayı hedefliyor.
Yayın hazırlıklarında son aşamaya gelinen Haber İstanbul TV’nin yayın içeriği de dopdolu...
Objektif habercilik anlayışı ile izleyiciye en doğru haberleri aktaracak olan Haber İstanbul TV, ayrıca her kesime hitap edecek yeni ve çok farklı format programlarıyla da medya dünyasına iddialı girmeyi hedefliyor.

Bursaspor TV


Bursaspor Medya A.Ş.'den sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Nihat Arı, Bursaspor TV'nin 1 Ocak'tan itibaren Digitürk'ten çıkacağını söyledi.
Bursaspor Medya A.Ş.'den sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Nihat Arı şunları söyledi: "Bursaspor TV'nin Digitürk'teki maliyeti 219 bin Dolar+KDV...
1 Ocak itibariyle Digitürk 73. kanaldan çıkıyoruz. Ama kanal kapanmıyor. YouTube'dan devam ediyoruz. Altyapımızı oluşturduk. Daha geniş kitlelere ulaşacağız."
 
 
Kanal 12

23 ocak 2017 tarihinde yayınlanan 683 sayılı KHK ile kapatılan Kanal 12 yeniden yayın hayatına başlıyor.
İki yıllık aranın ardından Kanal 12 yeniden yayın hayatına başlıyor. 23 Ocak 2017 sabahı 683 no'lu Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Türkiye'de Ehlibeyt dostlarının sesi olan ON4 TV ve Kanal 12 kapatılmıştı. Türkiye'deki hem Caferi hem de Alevi vatandaşlar başta olmak üzere tüm Ehlibeyt dostları, gerekli mercilere şikayette bulunarak iki kanalın da açılmasını talep etmişti.
ON4 TV ve Kanal 12'nin açılması ve mağduriyetlerin giderilmesi adına OHAL inceleme komisyonuna başvurulmuştu. İncelemeler sonrasında ON4 TV Haziran ayının başında açılmıştı. Kanal 12 için ise o gün herhangi bir açılma kararı verilmemişti. Bu karardan 6 ay sonraysa Kanal 12'nin komisyon kararıyla açılacağı müjdesi verildi.
Kanal 12'nin kapatılmadan önce Genel Yayın Yönetmeni görevinde bulunan Cevat Gök, ON4HABER.COM aracılığıyla, Kanal 12'nin açılma haberini duyurarak şu ifadeleri kullandı: "Kanal 12 yayına başladığı günden beri Ehlibeyt'in sesini 12 imamın buyruklarını halkımıza ulaştırmak maksadıyla hizmet vermiştir. Bunun yanı sıra hiçbir siyasi içeriği de olmamıştır. Her zaman devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine vurgu yapan kanalımız, bir şekilde OHAL kapsamında kapatılmıştı. Biz sabırla bekledik. Devletimizin aklının en sonunda galip geleceğini biliyorduk. Netice itibariyle de kanalımızın iadesine karar verilmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz."
 
Türkiyem TV test yayınımız başladı..
Frekans:12265
Polarizasyon: Vertical/Dikey
Symbol rate: 27500
FEC 5/6
Türksat 4/A

Akit TV
1 Ocaktan itibaren Akit TV HD yayında
Frekans: 12685 H 27500

Av TV,Mesaj TV,Sıhhat TV,Meltem TV 1 Ocak itibariyle yeni frekansında HD yayına geçiyor..
Yeni Frekansımız
Türksat 3/A
Frekans: 12685
Polarizasyon: Vertical/Dikey
Sembol Oranı: 30000

Diyanet TV frekansı..
HD YAYIN: TÜRKSAT 4A UYDUSU
FREKANS: 12.380
POLARİZASYON: DİKEY (V)
SEMBOL: 27.500
FEC: 3/4
SD YAYIN TÜRKSAT 4A UYDUSU
FREKANS: 12.422
POLARİZASYON: YATAY (H)
SEMBOL: 30.000
FEC: 3/4
 
İYİ Parti Türkiyem TV'yi satın aldı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı Mustafa Hakan Ünser ve iki arkadaşı daha önce yayınlarına ara veren Türkiyem TV'yi satın aldı.
İYİ Parti, daha önce lisans borcundan dolayı yayınlarına ara vermek zorunda kalan Türkiyem TV'yi aldı.
Ciddigazete'de yer alan habere göre; Ankara'dan İYİ Parti milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen Reşat Erdoğan'ın sahibi olduğu Türkiyem TV, Meral Akşener'in danışmanı Mustafa Hakan Ünser ve iki arkadaşı tarafından 1 milyon dolara satın alındı.
RTÜK'e olan lisans borcundan dolayı yayınlarına ara vermek zorunda kalan Türkiyem TV, bir dönem Ülkü Ocakları genel başkanlığı da yapmış olan Ünser ve iki arkadaşı tarafından tekrar faaliyete geçirilecek.
NE ZAMAN YAYINA BAŞLAYACAK?
Ankara'da stüdyo hazırlıkları devam eden kanalın, 10 Kasım'da yayına başlaması planlanıyor.Öte yandan Televizyon kanalı için aylık 170 bin liralık bütçe yapıldı. Kaynak: Akşener’in partisi o kanalı satın aldı
 
Timeless Drama Channel (TDC) Türk Kanalı HD
SPI International Grubun'dan yeni bir kanal Timeless Drama Channel (TDC) HD Yerli film drama ve seri yayınlar yayınlayacak


BALKANLAR''DAN YENİ BİR GÜNEŞ DOĞUYOR.
 ON MEDYA PLATFORMU TV KANALLARI
 On Tv Haber
 On Tv Çocuk
 On Tv Sinema
 On Tv Belgesel
 On Tv Müzik
 On Tv Sağlık
 On Tv Spor
 "Yeni Bir Dünya. İnsanlığın Vicdanı" sloganıyla, medya dünyasında yeni bir nefes, yeni bir heyecan... Çok yakında...
 Kaynak: Yeni Marmara Gazetesi ( Bursa yerel gazetesi )

 
 
Yeni ekonomi kanalı EKOTÜRK 15 Ekim'de yayın hayatına başlıyor
Cengiz Özdemir'in kuruculuğunu yaptığı ekonomi kanalı EKOTÜRK, 15 Ekim'de yayın hayatına başlıyor
uruculuğunu Cengiz Özdemir'in yaptığı ve sloganı ' 'Türkiye'nin ekonomi ekranı'' olan EKOTÜRK adlı ekonomi kanalı 15 Ekim'de yayın hayatına başlıyor.
"TÜRKİYE'NİN EKONOMİ EKRANI"
Cengiz Özdemir, kurucusu olduğu yeni ekonomi kanalını hayata geçiriyor. Yeni kanalın sloganı ''Türkiye'nin ekonomi ekranı'' olarak belirlendi.
MODERN STÜDYOLARI İLE DİKKAT ÇEKİYOR
Ortaköy'de One Ortaköy binasında yayın hayatına başlayacak olan EKOTÜRK modern ve son teknoloji ile donatılmış stüdyoları ile dikkat çekiyor.
Cengiz Özdemir EKOTÜRK'ün yayın hayatına başlamasını şöyle duyurdu; http://www.medyafaresi.com/haber/yeni-ekonomi-kanali-ekoturk-15-ekimde-yayin-hayatina-basliyor/880031


 
JIN TV yayına başladı

Tüm aşamasında kadınların yer aldığı JIN TV, “Kadının sesi, yaşamın yüzü” sloganıyla yayına başladı. Newa Kadın Vakfı tarafından 9 Ocak'ta duyurusu yapılan JIN TV, test yayını ile açılışını yaptı.
Vakıf, açıklamasında, “8 Mart 1857'de ABD'nin New York kentinde kırk bin kadının emek, hak ve özgürlük mücadelesinden, 2018 yılına uzanan kadınların siyasette, sosyal yaşam, hukuk vb. tüm alanlarda büyüttüğü özgürlük mücadelesi bizlere ilham kaynağı olmuştur” ifadelerini kullanmıştı.
JIN TV aşağıdaki frekanstan izlenebilir:
Uydu: Hotbird 13°E
Frekans: 11 054 MHz
Polarizasyon: Horizontal
Symbolrate: 27500
 

Van'ın yeni televizyonu Kanal M iddialı geliyor
 
Biraz gerilere gidelim.
1958'de İskele Caddesi üzerindeki Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü binasının bir odasında günde 2 saat Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği yayını yapan Van İl Radyosu yayınlarını 1963 yılına kadar sürdürmüş. 1964'de TRT'nin kurulmasıyla TRT Van İl Radyosu Müdürlüğü adını alan radyo İskele Caddesi üzerinde yapılan stüdyo, yayın ve idari merkezinden oluşan binasına taşınarak haber müzik, eğitim, kültür, söyleşi, canlı programlarıyla günde 13 saat bölgesel yayın yapmaya devam etmiş. Vanlıların, bölge müdürlüğüne dönüştürülmesini bekledikleri TRT Van İl Radyosu'nun sesi 1988 yılında gerekçe gösterilmeden sahipsizlik sonucu kesilmiş, kapısına kilit vurulmuştur.
Van'da ilk karsal özel yerel televizyon yayınına gelince.
İlk yayın 1990'lı yıllarda Seçkin TV adıyla Suat Genç tarafından başlatıldı. Aynı dönemlerde FETÖ elemanları tarafından karasal yayın yapan Merkür TV kuruldu. Cahit Gül tarafından Suat Genç'ten satın alınan Seçkin TV yayınlarına Mega Show adıyla devam etti. Daha sonra eski MHP Van Milletvekili Ayhan Çevik'in kardeşi İlhan Çevik'in satın aldığı televizyon, 2003 yılında dönemin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu'na satılarak el değiştirdi. Doğu Şirketler Grubu Doğu Medya A.Ş bünyesinde Van TV adını alarak dijital yayına geçen televizyon kanalı ve bünyesinde yayın yapan Doğu Radyo, 2014 yılında Diyarbakırlı Nedim Dalga ve Antalyalı Gürcan Bayrakçı ortaklık firmasına isim haklarıyla birlikte satıldı. 2016 yılında yayınlanan "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname" ile Van TV ve Merkür TV, Seher FM, Doğu Radyo kapatılarak yayınlarına son verildi.
Van'da yaşanan yerel televizyon ihtiyacı son buluyor.
Edindiğim bilgilere göre biri Serhat Medya Grup diğeri Van TV ve Doğu Radyo eski sahibi, Van eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu tarafından uydu üzerinden yayın yapacak iki yeni televizyon kanalı kuruluyor. Ayrıca merkezi Aksaray'da bulunan, uydudan yayın yapan Kanal 68 TV yetkilileri Van'da stüdyo kurma çalışması yapıyorlar.
Kendi yöresinin haberlerine, sosyal- kültürel etkinliklerine, çalışmalarına yer veren, kendi kentinin tarihi kültürel değerlerinin tanıtımını yapan yerel televizyon kurulmasına yönelik çalışmalarda hazırlıklarını tamamlayan Van'ın yeni televizyon kanalı Kanal M yayın için gün sayıyor.
 
Kanal 43 Çok Yakında Uyduda
Kütahya’nın uydu yayını yapacak olan ilk yerel televizyonu Kanal 43 yakında uydu yayınlarına başlıyor. Konuyla ilgili olarak Yeni Kütahya’ya konuşan Kanal 43 Genel Koordinatörü İbrahim Soyer, tüm hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Soyer yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Kanal 43 olarak karasal yayından uydu yayıncılığı için gereken altyapıyı hazırladık. Uydu yayıncılığı için gereken idari binamız, stüdyolarımız ve teknik altyapımız ile ilgili proje ve yatırım sürecini tamamladık. 2017 itibari ile yatırım sürecimizi tamamlamış durumdayız. Toplam 1000 m2 kapalı alanda faaliyet gösterecek olan kanalımız bünyesinde yaklaşık 30 personel çalışacak. HD kalitesinde yapacağımız yayınlar için HD sisteme uyumlu son teknoloji yazılımlar ve cihazlarla Kütahya’ya hizmet edeceğiz. Kanal 43 olarak biliyoruz ki hemşerilerimiz sabırsızlıkla bizleri Türksat’tan izlemek için beklemekte. Kanal 43 olarak, idari, teknik ve personel ile ilgili yatırım sürecimizi Ocak 2017 tarihi itibari ile bitirdik. İlgili resmi kurumlara müracaatlarımızı yaptık yasal işlemlerin sonuçlanmasını beklemekteyiz. Radyo Televizyon Üst Kurulu’ndan gelecek uydu yayıncılığı için gerekli olan lisansımız ile birlikte Türksat üzerinden izleyicimiz ile buluşmayı arzu etmekteyiz. Faaliyete geçtiğimizde Türkiye’nin en büyük yerel televizyonu olmaya aday binamız ve teknik altyapımız ile Kütahya’nın yıllardır özlemini çektiği uydu yayıncılığını yapacağız. Gerek haber verme işlevi, gerek denetleme mekanizması olması sebebiyle yerel televizyonlar yaşamsal bir işleve sahiptir. Kanal 43 ailesi olarak, genel yayıncılık işlevlerinin yanında, bölge halkının görüşlerini yansıtmak, yerel değerlerin koruyucusu olmak ve bu mirasın korunmasını ve yeni nesillere aktarılmasını sağlamak amaçlarımız arasındadır.”
 

Doğan Medya Grubu satıldı!
 
Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu'nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011'de Milliyet ve Vatan'ı sattığı Erdoğan Demirören'le Doğan Medya Grubu'nun satışı konusunda anlaştı.
 
T24'ün aldığı bilgilere göre; bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Tük kanallarını da bünyesinde bulunduran Doğan Medya Grubu'nu satın alan Demirören grubunun, bu satın almada arkasında başka bir sermaye grubunun da bulunduğu düşünülüyor.
Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan kuruluşlar şöyleydi:
 
Kanal D, CNN Türk, Tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP)
https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/dogan-medya-grubu-satildi-2302151/ 

TR Haber TV yayına başlıyor

Deniz Haber Ajansı kurucusu gazeteci Recep Canpolat yeni bir haber kanalını uydu yayınına hazırlıyor. Kanal D ve Show TV'den isimleri kadrosuna katan TR HABER TV, ''tarafsız yayın'' ilkesini benimseyecek. İstanbul Haber Ajans ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şti. kaydıyla www.trhaber.tv adresini alan Recep Canpolat'ın Deniz Haber Ajansı isminde bir web portalı da bulunuyor www.denizhaber.com.tr
TR HABER TV ismiyle yayına başlayacak olan kanal için transferler yapılmaya başlandı. Salih Selçuk, Yavuz Oğhan, Işınsu Tezkan Tüz ve Serhat Akça TR HABER TV'de olacak. Kuruluş çalışmalarını sürdüren TR HABER TV Ankara temsilciliğini deneyimli televizyon gazetecisi Serhat Akça yapacak. Akça'nın yardımcılığını da gazeteci ve başarılı ekran yüzü Işınsu Tezkan Tüz üstlendi.
SERHAT AKÇA KİMDİR?
Serhat Akça, Ankara İletişim Fakültesi mezunu. Mesleğe 1999 yılında Kanal D Ankara Haber merkezinde başladı. 2002-2007 yılları arasında Show TV Ankara Haber Merkezi'nde görev yaptı. 2007-2009 yılları arasında CNN Türk Başbakanlık muhabirliği görevini yürüttü. 2009 yılında TRT Türk'ü kuran ekip arasında yer aldı. 6 yıl boyunca aralıksız olarak hafta içi her gün canlı yayınlanan Haberdar programını hazırlayıp sundu. 2013-2016 yılları arasında TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi başkan yardımcılığı ve TRT Haber Kanal koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. Serhat Akça, Elif Özge Akça ile evli.
IŞINSU TEZKAN TÜZ KİMDİR?
Mesleğe 1997 yılında Show TV'de stajyer olarak başladı. Ardından 9. Kanal, BRT ve Kanal D'de Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis muhabirliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında Fox TV'ye transfer oldu. Fox Gece isimli haber programını hazırlayıp sundu. 2011-2013 yılları arasında Show TV İstanbul Haber Müdürlüğü görevini yürüttü. Aynı yıllarda 360 TV'de "Analiz 360" programının sunuculuğunu yaptı. En son Habertürk'te editörlük ve spikerlik görevlerinde bulundu. Işınsu Tezkan Tüz, Vakur Tüz ile evli.
 
Spor Arena Maç Yayınları Hakkında
 
Daha önce Wolfsburg-Bayern Münih ve Bayern Münih-Hertha Berlin maçlarını canlı yayınlayan http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/ ve http://www.hurriyet.com.tr/ bir bomba daha.. Leipzig - Dortmund maçı canlı yayınlanıyor.. Yarın muhtemelen Bayern Münih maçını da verirler..
Spor Arena canlı yayınlarına devam ediyor… Bundesliga'daki ikincilik mücadelesi kıran kırana geçiyor. Leipzig ile Borussia Dortmund arasındaki karşılaşma cumartesi akşamı hurriyet.com.tr ve Spor Arena'dan naklen yayınlanacak.
hurriyet.com.tr ve Spor Arena'dan dev hamle...
Almanya Ligi Bundesliga'daki ikincilik mücadelesi nefesleri kesiyor... Lider Bayern Münih'in ardından ikincilik biletini kapmak isteyen iki takım Leipzig ile Borussia Dortmund bu akşam karşı karşıya geliyor.
BU MAÇ DA KAÇMAZ...
İki haftadır hurriyet.com.tr ve Spor Arena, Bayern Münih'in, Bundesliga mücadelelerini naklen yayınlamıştı...
Bu hafta da Galatasaray'dan tanıdığımız Brumalı Leipzig, Nuri Şahin'in ekibi Borussia Dortmund'u ağırlayacak. Bu akşam saat 20.30'da oynanacak karşılaşma hurriyet.com.tr ve Spor Arena'dan HD kalitesinde naklen yayınlanacak.
CUMARTESİ İÇİN TEK ADRES
Bundesliga’nın 25. haftasındaki önemli maç saat 20.30'dan itibaren sadece ve sadece hurriyet.com.tr ve Spor Arena'da olacak...
http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/leipzig-b-dortmund-maci-sifresiz-yayinlaniyor-40758220
 
Beinsports Galatasaray’ın maçlarını Japon Kanala sattı
 
 
NTV Spor'un yerine gelen DMAX Türkiye'de yayına ne zaman başlıyor?
 
Discover Networks, NTV Spor'un yerine geçecek olan DMAX kanalının ne zaman yayına geçeceğini resmen açıkladı.
Discovery Networks tarafından yapılan açıklamada, 17 Mart Cumartesi günü 22:30’da, DMAX'ın NTV Spor'un yerini alacağı ve Discovery'nin Türkiye pazarında TLC’den sonra şifresiz yayın yapacak ikinci kanalı olacağı olacağı duyuruldu.
DMAX, erkeklere yönelik yaşam tarzı ve eğlence içerikli ücretsiz yayın yapacak.
Discovery Networks Türkiye Başkanı ve Genel Müdürü Lydia Fairfax “DMAX kanalını Türkiye pazarına tanıtmaktan ve kanal portföyümüzü daha da genişletip çeşitlendirmekten ötürü oldukça heyecanlıyız. DMAX zorlu mesleklerden, spor ve arabalara ve en iyi senaryolu içerikleri izleyicilere sunarken aynı zamanda onları eğlendirecek, aydınlatacak ve onlara ilham verecek. İzleyiciler kanalı izlerken çok keyif alacak” dedi.
http://www.medyaradar.com/ntv-sporun-yerine-gelen-dmax-turkiyede-yayina-ne-zaman-basliyor-haberi-1012926
 
 
Deutsche Welle'den Türkçe kanal planı
 
DW Genel Müdürü Peter Limbourg, DW’nin yakın bir gelecekte Türkçe televizyon kanalı kurmayı planladığını açıkladı. Planın hayata geçirilebilmesi için Alman Federal Meclisi’nin bütçeye onay vermesi bekleniyor.
Almanca, İngilizce, İspanyolca ve Arapça dillerinde televizyon yayını yapan Almanya'nın yurt dışı yayın kuruluşu Deutsche Welle (DW) yakın bir gelecekte bu diller arasına Türkçe'yi de eklemek istiyor.
DW Genel Müdürü Peter Limbourg, Çarşamba günü Federal Meclis Kültür Komisyonu'nda yaptığı açıklamada kanalın kurulmasının şartının meclisin DW'nin bütçesinin artırılmasına onay vermesi olduğunu belirtti. Limbourg, Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti'nin koalisyon sözleşmesinde DW'nin bütçesinin artırılması üzerinde uzlaştıklarının altını çizdi.
DW'nin dünya genelinde haftalık 157 milyon kullanıcıya ulaştığını belirten DW Genel Müdürü, bu sayıyı 210 milyona çıkartmayı hedeflediklerini açıkladı. Limbourg, gelecek yıllarda DW'nin yayınlarında özellikle Rusya ve Doğu Avrupa, Türkiye, Arap dünyası, Sahraaltı Afrika, Afganistan, Pakistan ve İran'a ağırlık vermek istediğini söyledi.
DW Baş Editörü Ines Pohl de DW'nin Türkçe televizyon kanalı kurma planlarını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kamuoyuna duyurdu.
Ancak kanalın ne zaman yayın hayatına başlayabileceği konusunda net bir tarih verilmedi.
Türkçe, 1962 yılından bu yana DW'nin program dilleri arasında yer alıyor. Yayın hayatına radyo yayıncılığı ile başlayan DW Türkçe, son yıllarda yayınlarını internet ve sosyal medya alanlarında yoğunlaştırdı. Almanya'nın yurt dışı yayın kuruluşu DW'nin Bonn ve Berlin'de merkezi bulunuyor. DW toplam 30 dilde yayın yapıyor.
© Deutsche Welle Türkçe
http://www.dw.com/tr/deutsche-welleden-t%C3%BCrk%C3%A7e-kanal-plan%C4%B1/a-42804220

Mirşahin Ağayevin yeni layihəsi- REAL TV GƏLİR
 
Bu günlərdə Mirşahin Ağayevin rəhbərliyi ilə yeni internet televiziyası faəliyyətə başlayır.
Topxeber.az Gununsesi.info-nun xəbərinə görə, “REAL TV” adlandırılacaq kanalın yayımı üçün texniki işlər artıq başa çatıb. Belə ki, yeni kanalın fəaliyyəti üçün paytaxtın mərkəzində yeni ofis götürülüb.
Məlumatda o da bildirilir ki, ANS-də çalışmış bir sıra məşhur simaları REAL TV də görmək mümkün olacaq.
http://topxeber.az/2018/02/28/mirsahin-agayevin-yeni-layih%c9%99si-real-tv-g%c9%99lir/ 

NUMBER1’DAN 4K YAYIN!

Number1 25. Yılında, yine bir ilki gerçekleştirdi, 4K yayına geçen ilk RTÜK lisanslı özel televizyon oldu.
Türkiye’nin ilk 4K gençlik televizyonu NR1 4K, Apple TV, Number1 Youtube, Number1 aplikasyonu ve Turkcell TV Plus 104. kanalda yayına başladı.
NR1 4K, UHD yayınıyla en yüksek görüntü ve ses kalitesiyle, televizyon yayıncılığında yine yeni bir çığır açmış oldu.
NR1 4K, içeriğindeki gençlik programları ve extrem sporlarla, kısa zamanda en popüler kanallar arasında yerini alacak.
Arçelik, Beko, Grundig, Vestel gibi ülkemizde üretilen tüm televizyon markaları, 4K teknolojisiyle üretiliyor ve tüketicilerden büyük talep görüyor.

Tivibu Yeni Kanalları Yakında
Daha önce Patent onayı alan Tivibu'nun Yeni Kanalları RTÜK sitesinde'de onayı aldı
Tivibu Dünya
Tivibu Dünya 2
Tivibu Türk
Tivibu Türk 2
Tivibu Komedi
Tivibu Komedi 2
 
 
 
ATURK TV
Ege’nin yeni televizyon kanalı ATURK TV yayın hayatına başladı.

Siyaset ve İş dünyasının yakından tanıdığı Medya, Reklam ve Halkla İlişkilerin duayen ismi gazeteci ve televizyoncu Engin Vardar (Alo Vardar ) kurucusu olduğu İzmir merkezli ATURK TV, aturknews.tv ve kanal Egetv’nin teknik düzeyde yayınlanan ve ses getiren programları ile izleyicilerini buluşturuyor.
Profesyonel kadrosu ile hizmet veren ATURK TV Türkiye geneli turizm kadın, moda, magazin, spor, ekonomi, kobi gibi tüm sektör konuklarıyla programlarını gerçekleştiriyor. ATURK TV'nin Basın ve H.İlişkiler Koordinatörü medya ve turizm sektörünün yakından tanıdığı Turizmde Son Nokta’nın sahibi Derya Duysak. Duysak; yıllar sonra İstanbul’dan Ege’ye uzanan bir dostlukla eski patronu Engin Vardar ile yeniden birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ve sektör adına çok güzel işler yapacaklarını söylüyor.
Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla ilişkiler fakültesi mezunu atürk Yönetim Kurulu başkanı Engin Vardar tam bir medya duayeni.
Yeni Sabah Gazetesi İzmir Spor Muhabirliği, Londra'da BBC Television Muhabirliği stajı ve master, Almanya Muhabirliği, Yeni Asır Gazetesi Dış ilişkiler Müdürlüğü, Yeni Asır Gazetesi İstanbul Temsilciliği, Rapor Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği, Sabah Gazetesi Medi Grup Genel Müdürlüğü, Gelişim Sabah Yayıncılık Başkan Yardımcılığı, ATV TV , USD (Newyork ve Chicago Kentucky gazete ve televizyon , Apple Advertisement Agency ‘de 4 aylık eğitim, Nokta Dergisi Genel Müdürlüğü, Kanal 6, Top Secret Dergi ve Tv Genel Müdürlüğü, Flaş TV Genel Koordinatörlüğü (kuruluş) , Kanal E TV  ve SKY TV Başkan Yardımcılığı, Medya E Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı,  Ladies & Gentlemen Dergisi İmtiyaz Sahibliği, Medya Birikim Yönetim Kurulu ve Genel Müdürlüğü, Today  Metropol Yönetim Kurulu Üyeliği, Babıali Toplantıları Genel Müdürlüğü, Letra Advertising Yönetim Kurulu Başkanlığı, Rumeli TV, Su TV, Mavi Karadeniz, Olay TV, Karadeniz TV, Yerel TV ’lerde Reklam ve Medya çalışmaları, Sky Tv ve Sky Medya Grubu Genel Müdürlüğü, TVEM Tek-Art Medya Grup Başkanlığı ve Genel Yayın Yönetmeni gibi bir çok medya kuruluşunda görev yapan Vardar, Ege bölgesinde atürk TV ile yeniden imzasını atıyor.
Medya ve Basın Ödülleri  ile özel sektor başarı ödülleri sahibi olan Engin Vardar, Gazeteciler Cemiyeti, Ekonomi Gazeteciler Derneği, İzmir Gazeteciler Derneği, Organizasyon Gelir Komitesi Üyesi, Gazeteciler Derneği Onursal Başkanı,  Spor Yazarları Derneği, Fındıklı Rotary Kulübü (Onursal Üye), Türkiye Genç İş Adamları Derneği (Onursal Üye), Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (Onursal Başkanı) Reklamcılar Derneği (Onursal Üye), Reklam Verenler Derneği (Onursal Üye), Rumeliler Sanayi ve iş adamları Derneği, Rumeliler Derneği, İstanbul Golf Kulübü, Kosova Rumeli Derneği, Balkan Dernekleri, İzmir İş Adamları Derneği, Tenis ve Dağcılık Kulubü, Expo 2020 yürütme kurulu üyesidir.


SHOW MAX ve SHOW TÜRK 30 OCAK 2018'DEN İTİBAREN YENİ FREKANSI

UYDU : Türksat 4A
FREKANS : 12210
PORARİZASYON : Horizontal (H)
SEMBOL RATE : 08334
FEC : 3/4

Kırşehir Televizyonu KTV
KIRŞEHİR TV UYDU YAYININA GEÇİYOR! VATANDAŞLAR HEYECANLA BEKLİYOR

Ülke TV
Ülke TV 27 Ocak'tan itibaren 12236 V 4000 5/6 frekansından yayında


Türksat A.Ş. hizmet kalitesinin artırılması kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, mevcut şebeke arama frekanslarına (Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000) yeni frekanslar eklendi.
Bu yenilik kapsamında şebeke tarama hizmetinden faydalanmak için, bulunduğunuz kapsama alanına göre aşağıdaki tabloda verilen herhangi bir frekans kullanılabilecektir. Uydu alıcısının “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsünden, “Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametrelerini manuel olarak girilerek, “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir.
Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında ise yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

S Sport Plus
Saran Holding, yeni spor kanalı S Plus Türk Patent ve Marka Kurumundan tescil etti. Çok yakında yayına başlaması beklenen S spor plus kanalı, S Sport kanalının yayın yükünü hafifletecek gibi... S Sport kanalından aktif olarak NBA, WWE, Formula 1, Premier Lig, Çin Ligi ve MOTOGP gibi bir çok yayın yapılıcak Açılacak yeni kanal ile bu yayınlardan bazıları S+ kanalında yayınlanacak. Premier Lig Maçlarının Canlı Yayınını Haftada 8 Maça Çıkarmayı Hedefliyorlar...
S Sport Plus Kanalı Yayına Başlaması Durumunda Kanal Digiturk, Tivibu, D-Smart Platformlarında Yer Alacak, Türksat'da Yayın Yapması Beklenmiyor, Kanal 2018 Yılında Yayına Başlaması Bekleniyor..
Kaynak S Sport

Showmax TV HD 30 Ocak 2018 frekansinda 12210 H 08333 Turksat 4A yayinda

SANCAKTAR MEDYA KANAL A İLE GÜCÜNE GÜÇ KATTI
Kanal A yayın hayatına yeniden başlıyor! Yaptığı yerli ve milli hamlelerle dikkatleri üzerine çeken Sancaktar Medya, Bugün TV'nin ardından Kanal A'yı da alarak ailesini güçlendirdi.
Sancaktar Medya Kanal A ile gücüne güç kattı
25 Kasım 2017 18:44
Yerli ve milli yayınlarıyla dikkatleri üzerine çeken Sancaktar Medya Grubu, gücüne güç katmayı sürdürüyor. Bursa Tv, Sancak FM, Sancak Gazetesi ve Mah Medya’yı bünyesinde barındıran Sancaktar Medya, geçtiğimiz günlerde önemli bir satın almaya daha imza attı.
Türkiye ekonomisindeki hızlı büyümesini yeni hamlelerle sürdüren, FETÖ’nün kapatılan yayın organı Bugün TV’yi satın alarak millileştiren Sancaktar Medya, 1996’dan beri Ankara’da ilkeli yayınlara imza atan ancak son dönemde içinde bulunduğu maddi imkânsızlıklar nedeniyle kapatılan Kanal A’yı da alıp Türk milletinin hizmetine sundu.
Yaşanan bu değişimle birlikte yenilenme çalışmaları sürerken, Kanal A ilerleyen günlerde yayın
 hayatına daha güçlü bir şekilde devam edecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Muhammed Tayyar Türkeş
Sancaktar Medya Yönetim Kurulu Başkanı
 
Yerel televizyon kanallarına indirim müjdesi
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Yerelde yayın yapan televizyonların karşılaştığı sorunları yakından takip ediyoruz ve bu amaçla daha uygun şartlarda uydu üzerinden yayın hizmeti sağlayabilecek tarifeler oluşturduk" dedi.
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yereltelevizyonların karşılaştığı sorunları yakından takip ettiklerini belirterek, "Yapılan çalışmalar sonucunda uydu yayını başına maliyetleri 2 Mbps kullananlar için yaklaşık yüzde 40, 3 Mbps kullananlar için ise yaklaşık yüzde 60 indiren tarifeleri hazırladık." dedi.
Bakan Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genel itibarıyla lokal izleyicilere hitap eden, yerel tabir edilen kanalların, teknik olarak uydu yayınına başladıkları an itibarıyla kapsama kabiliyeti nedeniyle ulusal hatta uluslararası televizyon kanalı özelliği kazandığını söyledi.
Teknik olarak her kanalın ulusal ya da yerel uydu üzerindeki kapasite maliyetinin birim bazında aynı olduğunu dile getiren Arslan, ancak ulusal nitelik kazanmış olsalar da söz konusu kanalların, finansal yeterlilik ve diğer yetkinlikler anlamında yerel imkanları bulunduğunu bildirdi.
Arslan, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) lisans ücretleri, uydu yayın ücretleri ve stüdyo maliyetlerinin yayıncılık sektörünün 3 ana maliyet unsurunu oluşturduğunu belirterek, televizyon yayıncılarının en büyük sorunlarının finansal kaynaklı olduğuna işaret etti.
Sektörün karşılaştığı sorunları yakından takip ettiklerini dile getiren Arslan, şöyle devam etti:
"Bu amaçla daha uygun şartlarda uydu üzerinden yayın hizmeti sağlayabilecek tarifeler oluşturduk. Yerel kanallar 3 Mbps veya 2 Mbps üzerinden yayın yapıyorlar. Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda uydu yayın başına maliyetleri 2 Mbps kullananlar için yaklaşık yüzde 40, 3 Mbps kullananlar için ise yaklaşık yüzde 60 indiren tarifeleri hazırladık. Yerel kanalların azalan reklam gelirleri nedeniyle yayın maliyetlerini karşılamakta zorlandıklarını biliyoruz. Bu sorunlarını çözmek amacıyla yeni tarifelerle ciddi bir katkı sağlıyoruz."
Arslan, döviz bazlı giderler ve yatırımlardan dolayı döviz yükümlülükleri bulunan Türksat'ın, uydu kapasite fiyat tarifesinin döviz pozisyonuyla uyumlu olacak şekilde belirlendiğini aktardı. Bu kapsamda, fiyat indirimi, fiyatların Türk lirası olarak belirlenmesi veya kur sabitlemesi gibi uygulamaların, Türksat'ın gelirlerinin azalmasına ve bütçelenen yatırım projelerinin aksamasına neden olduğunu dile getiren Arslan, "Ancak yerel kanalların desteklenebilmesi amacıyla kur sabitlemesi, yeni indirimli tarifeler ile yayıncılık sektörüne katkı sağlamaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.
Yerel yayıncıların kıt kaynakları ile şehirlerinin kültürlerini tanıtmak için büyük fedakarlıklarda bulunduklarına dikkati çeken Arslan, "Yerel yayınlar aynı zamanda ulusal kanallar için de önemli bir haber kaynağı niteliğindedir ayrıca önemli oranda da istihdam sağlıyorlar. Bu sebeple ağır ödeme yükünden kurtarıp, yayınlarını sürdürebilir noktaya gelmeleri için gerekli gördüğümüz bu uygulamayı, yerel yayıncılarımızın hizmetine sunuyoruz. Yerel yayıncılara bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Digiturk değişime gidiyor

Dünya çapında büyük bir ses getiren Digiturk büyük bir değişime gidiyor.
İlk etapta görüntü kalitesi ile değişim başlayacak. Digiturk SD yayınlarını sonlandırma kararı aldı.
Platformdan yapılan açıklama şu şekilde: "Eutelsat uydusundan yayın alan ve SD özellikli uydu alıcısı kullanan üyelerimiz 15 Ocak 2018 itibariyle yayın alamayacaktır."
Ayrıca yapılan bir diğer önemli değişiklik ise kanal Güntekin Onay, Yalçın Çetin gibi önemli isimleri dahil eden beIN Sports ve Müjdat Mustafa Muratoğlu, Çağdaş Tok ve Onur Şahin ile daha önce yollarını ayırdığını da duyurmuştu

http://www.medyahaber.com/digiturk-degisime-gidiyor-p1-aid,11367.html?page=1

beIN Media Group'tan Türk dizileri için yeni Kanal

Digiturk'u satın alan Katarlı beIN Media Group, Türk dizilerini yayınlayacağı yeni bir kanal açmaya hazırlanıyor.
Ali EYÜBOĞLU / MİLLİYET
KATAR’LI BEIN MEDIA’DAN TÜRK DİZİLERİNE TV KANALI
Düne kadar biri, “Gün gelecek Türk dizileri dünya televizyonlarının can simidi olacak. Kanallar Türk dizilerini yayınlamak için yarışacak” diye öngörüde bulunsaydı kimse inanmazdı ona, ama tablo ortada...
Türk dizileri dünyanın onlarca ülkesinde insanları ekran karşısına çekmeye devam ediyor...
Dünyada Türk dizilerine olan bu ilgi sonunda şunu da sağladı.
Pek yakında sadece Türk dizilerini yayınlayacak televizyon kanalı açılacak.
Katar’ın başkenti Doha’da açılacak sadece Türk dizisi yayınlayacak kanal.
Kim mi yapacak bunu?
Digiturk’ü satın alan BeIN Media Group...
Türk dizi kanalı, Katar’ın başkenti Doha’dan Ortadoğu ve Arap ülkelerine yayın yapacak. BeIN Media Group, açacağı kanalda ekrana getireceği Türk dizilerini Arapça dublajla yayınlayacak.

http://www.milliyet.com.tr/katar-li-bein-media-dan-turk/magazin/ydetay/2582937/default.htm

 
TRT4K Yeni Yayın Dönemi
TRT4K Kanalı 2018 yılına hızlı giriyor. 8 Ocak 2018 tarihinden itibaren yep yeni içerikleri ile yayında.
Ayrıca 2018 Dünya Kupası 15 Haziran-14 Temmuz tarihlerinde 64 maçın tamamı 4K Kalitesiyle yayında olacak.
 
 
TRT'nin Yeni HD Kanalları
2018 Yılı Ocak ayı içerisinde TRT Müzik, TRT Avaz, TRT El Arabia ve TRT Kürdi Kanalları HD yayına başlıyacaklardır. TRT MÜZİK TRT KURDİ KANALLARI 15 OCAK GECESİ 11054 V 30.000 TRT AVAZ 11096 H 30.000 Frekanslarından HD yayına başlayacak. TRT EL ARABİA KANALI İSE 26 OCAK'TA HD YAYINDA
 
TRT 2 yeniden açılıyor
TRT Okul kanalı internete aktarılıyor. TRT 2 yeniden açılıyor
TRT'ye (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) ait TRT Okul kanalı internete aktarılıyor. Böylece TRT Okul yayın akışını internet üzerinden sürdürecek ve Karasal yayın frekansı ise yerini Türkiye'nin ilk kültür ve sanat kanalı olan TRT 2'ye bırakacak.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olan ve eğitim ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı TRT Okul kanalı internete aktarılıyor. TRT Okul'un televizyon akışından kaldırılarak internete aktarılmasıyla yerine TRT 2 yeniden açılıyor.
TRT Okul kanalının frekansının yeni açılacak olan TRT 2'ye aktarılmasıyla izleyicilere yeni bir alternatif sunulacak. TRT 1, TRT World, TRT Haber, TRT Spor, TRT Avaz, TRT Çocuk, TRT Belgesel, TRT Müzik, TRT El Arabia, TRT Diyanet, TRT Türk, TRT Kürdi, TRT 4K ve TRT 3 Meclis TV olmak üzere 15 kanala yayın akışı sağlayan TRT, 16. kanal olan TRT Okul'un yerine TRT 2 kanalını açarak toplamda 16 kanal hizmet verecek.
 
TRT 2'nin yayın içeriği ne olacak?
2018 yılında gerçekleşmesi beklenen yayın akışındaki bu değişiklik ile TRT Okul internetten yayına devam ederken TRT Okul frekansı ile yeni kültür ve sanat kanalı TRT 2 izleyicisiyle buluşacak. Bu buluşmanın tarihi henüz kesin değil fakat 2018 yılında mutlaka akışın değiştirileceği konuşuluyor.
TRT 2 kanalı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak 6 Ekim 1986 tarihinde yayın yapmaya başlamıştır. Türkiye'nin ilk kültür ve sanat kanalı olan TRT 2, 2001 senesine kadar TRT Gap ile ortak yayın yapmış daha sonra kültür ve sanat ağırlıklı haberleri yerine 2001 senesinden itibaren Haber kanalına dönüşmüştür. 24 saat yayın yapmaya başlayan TRT 2, 18 Mart 2010 tarihinde kendisine ait Karasal yayın frekanslarını TRT Haber'e bırakmış ve yayından kaldırılmıştır. Şimdilerde ise TRT Okul kanalının Karasal Yayın frekansları ile yayın hayatına dönmesi kararlaştırıldı.
 
Bengütürk TV yayin formatini degistiriyor
Devam eden televizyon kanalı formatını değiştirerek eğlence/haber kanalı olarak yayın hayatına devam edecek..
TANITIM VIDEOSU ; https://youtu.be/temT1EtU8vg
 
 
MEK TV
Milli Ekonomi Kanalı kuruldu
Sanayisi, Turizmi ve Ekonomisi ile güçlenen Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere karşı Milli İrade dimdik ayakta… Ekonomik gelişmeleri dünyaya duyuran Sancaktar Medya geçtiğimiz günlerde TMSF tarafından satışa çıkarılan Bugün TV’yi satın alarak bünyesine kattı. Cumhurbaşkanımızın millileşme talebine istinaden yeni yılda Milli Ekonomi Kanalı adı altında yayın hayatına başlayacak.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıkça dile getirdiği Yerli ve Milli üretimin en üst seviyede olması gerektiği bu günlerde Türkiye’nin Ekonomi Yayınını bir yabancı kanal değil, ‘Milli Ekonomi Kanalı’ yapacak.
Sanayisi, Turizmi ve Ekonomisi ile güçlenen Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere ve Türk ekonomisini güçsüz gibi gösteren, Finansal Yayın yapan yabancı ekonomi kanallarına karşı Milli Ekonomi Kanalı dimdik ayakta duracak.
Türkiye ekonomisi MEK TV’den sorulacak
Kapatılan Kanal E, Business Channel ile CNBC’e ve halen yayın yapan Expo Channel, Bloomberg HT’ye rakip olarak, ekonomik gelişmeleri ile dünyada büyük söz sahibi olan Türkiye’ye en büyük desteği ‘MEK TV’ yani Milli Ekonomi Kanalı verecek.
Milli İradenin Sesi olan Sancaktar Medya’nın geçtiğimiz günlerde TMSF tarafından satılan Bugün TV’yi alıp MEK TV olarak adını duyurduğu Milli Ekonomi Kanalı, ülke ekonomisinin olumlu yönde geliştiğini ekranlarda gösterecek.
Büyüyen ve gelişen Türkiye’ye karşı türlü türlü oyunlar oynayıp ekonomik silahlarını ülkemize doğrultanlara karşı küresel Ekonominin Şifreleri, Ekonomik Yükseliş ve Ekonominin Nabzı, Türkiye’nin Ekonomi Kanalı MEK TV’de atacak.
Ekonomi yayıncılığına yeni bir soluk getirecek olan milli ekonomi kanalı, yatırımlarınız için doğru bilgi, doğru zaman ve doğru yorumlarla ilklerin kanalı olacak.
Usta finansörlerin katıldığı canlı yayınlar,  döviz kurları ve para piyasalarını anlık takip edebileceğiniz Milli Ekonomi Kanalı istanbul’da kurulacak.
Yeni yılda yayına başlayacak
Sancaktar Medya bünyesinde bulunan Bursa TV ise Milli Ekonomi Kanalı'nın yeni yılda yayın hayatına başlayacağını duyurdu.
Ekonomide milli zihnin önemli olduğu şu zamanlarda, Türk ekonomisini zarara uğratmak isteyenlere karşı MEK TV, ekonominin gücünü DSMART, Kablolu TV gibi tüm platformlarda yaptığı yayınlarla ekranlarda gösterecek.
Türkiye, küresel emperyalizme karşı yüzyılın savaşını verirken, ekonominin güçlendiğini ekonomik büyümenin diğer ülkelere göre kat kat daha fazla olduğunu vatandaşa en doğru ve gerçek bilgilerle Milli Ekonomi Kanalı aktaracak.
http://www.bursatv.com.tr/ekonomi/milli-ekonomi-kanali-kuruldu-h27029.html
 
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder